Úvod > Mateřská škola > Naše třídy > Ježci > Nové šatní skříňky

Nové šatní skříňky

Vážení rodiče,

od paní učitelky Žalovičové obdržíte elektronický čip určený k otevírání nové šatní skříňky. Rád bych vás touto cestou seznámil s fungováním nového systému v žákovských šatnách, který jsme zavedli v budově 1. stupně základní školy pro větší bezpečnost a pohodlí našich žáků.

IMG_20230903_164838_228[1].jpg

Nové skříňky jsou vybaveny elektronickým zámkem na čip, který přináší několik výhod oproti tradičním zámkům s klíči.

Vyšší bezpečnost: Elektronický zámek na čip je mnohem bezpečnější než klasické zámky s klíčem. Každé dítě obdrží speciální čip, který je vázaný na jeho jméno. Tento čip slouží k odemykání pouze přiřazené skříňky.

Snadné použití: Elektronický zámek na čip je velmi snadno ovladatelný. Stačí přiložit čip k čtečce jakémkoli konci řady skříněk a daná skříňka se automaticky odemkne.

Bezpečnostní opatření: V případě ztráty čipu nebo jeho odcizení můžeme deaktivovat daný čip a vydáme nový, minimalizujeme tak možnost zneužití čipu..

Napojení na informační systém školy: Systém umožňuje sledovat, kdy byla skříňka naposledy otevřena. To nám umožňuje monitorovat a reagovat na neobvyklé aktivity.

Prosím, ujistěte se, že pečlivě chráníte svůj čip a neztrácíte ho. Váš čip je určen k případnému rannímu otevírání skříňky při příchodu do budovy školy nebo k odpolednímu otevírání při odchodu v době provozu třídy Ježků v budově školy. Děti v průběhu dne čipy nepotřebují, otevření skříněk při odchodu na vycházku nebo na oběd zajistí paní učitelka.

Na počáteční období provozu obdržíte provizorní čipy, které jeví známky používání a nebudou tedy zpoplatněny. Zhruba za měsíc - až si zvykneme na nový systém a zacházení s čipy, nahradíme provizorní čipy našimi novými čipy ve stylu přívěšku na klíče s logem školy, které již budou zálohovány částkou 150 Kč pro případ ztráty.

V případě ztráty čipu prosím informujte paní učitelku Žalovičovou nebo vedení školy. Děkujeme za pochopení a podporu tohoto nového systému, který nám pomáhá zajistit bezpečnost a pohodlí našich žáků.

Stanislav Novák